Klimata neitralitāte

Klimata neitralitāte ir būtiska ilgtspējas sastāvdaļa.   Rīcība par ietekmes mazināšanu no uzņēmumiem pieprasa klienti,  tiesību akti Latvijas un ES līmenī, kā arī finanšu insitūcijas. Iepazīstoties ar Jūsu biznesa modeli piedāvāsim atbilstošāko risinājumu Jūsu biznesa izaicinājumiem.

Klimata neitalitāte ir būtiska ilgtspējas sastāvdaļa, kā arī atbildība par klimata pārmaiņām tiek prasīta no uzņēmumiem caur tiesību aktiem gan Latvijas, gan ES līmenī. Pieprasījums pēc uzņēmum atbildības par klimata neitralitātei tiek prasīts no finansētājiem, kā arī sabiedrības.

CO2 neitralitāte

Lai uzņēmums noorientētos, kādā veidā ir iespējams uzsākt ceļu uz CO2 neitralitāti, piedāvājam iepazīties ar virkni potenciālajiem risinājumiem un izvēlēties sev vispiemērotāko gan no mērķu sasniegšanas iespēju viedokļa, gan finanšu, gan citu resursu apsvērumiem. 

 1. CO2 emisiju aprēķins uzņēmumam (GHG protocol)
  • Scope 1 – paša uzņēmuma īpašumā patērētā enerģija un radītās emisijas.
  • Scope 2 – uzņēmuma iepirkto enerģijas avotu emisijas.
  • Scope 3 – uzņēmuma piegādātāju (iepirktie produkti/ pakalpojumi) radītās emisijas, uzņēmuma produkta/ pakalpojuma radītās emisijas, kad produkts/ pakalpojums tiek transportēt un lietots.
 2. CO2 emisiju aprēķins produktam (Product life cycle – LCA)
  • Scope 1, Scope 2 un Scope 3 aprēķins ar produkta dzīves cikla metodi CO2 emisiju iegūšanai.
 3. Sertifikācija sadarbībā ar BM Certification, SIA
  • GHG protokols – audits par datu atbilstību izvēlētajai metodei un apliecinājums par rezultāta precizitāti.
  • EPD (Environment Product declaration) – vides ietemes produkta deklarācija.
 4. Iniciatīvas CO2 neitralitātes un klimata pārmaiņu pozitīvas ietekmes veicināšanai.

Aprites ekonomika

Apzinoties sava produkta lietojamību, spēju kalpot ilgtermiņā tam paredzētajam mērķi, no ietekmes pusēm tiek pieprasīts ar vien biežāk izskaidrot gan sastāvdaļu izcelsmi, gan to kā šis produkts pēc tam attiecīgi nokalpos savu dzīves ciklu. Palīdzēsim Jums saprast būtiskākās jomas, kuras ir nepieciešams uzlabot, lai varētu virzīties uz aprites ekonomikas modeli uzņēmumā. 

Sazinies ar mums!

Sazinieties ar mums par tikšanos vai arī uzdodiet jautājumu uz kuru vēlaties saņemt atbildi! Esam pārliecināti ka tikšanās klātienē vai attālināti ar ieslēgtām video kamerām būs visefektīvākais veids kā uzsākt sadarbības sarunu! Atsūtiet savu vārdu/ uzvārdu, organizācijas nosaukumu, e-pastu, mob.tel. numuru un jautājumu, mēs sazināsimies 24h laikā.

Rekvizīti

 • +371 29443666
 • agnese@spartners.org

Sustainability partners, SIA
Reģistrācijas nr:
40203337689
Juridiskā adrese: Ūnijas iela 68/2-29, Rīga, LV - 1084
Banka: A/S Swedbank
Konta nr: LV92HABA0551051317181